KULOSAARELAISET RY TARJOAA
LUKUTUVASSA TORSTAINA 31.3. KLO 18–19
TEEMAILLASSA LAULUNTEKIJÄ OLAVI UUSIVIRTA

Kulosaarelainen Olavi on lauluntekijä, muusikko ja näyttelijä, jonka moni varmasti tuntee televisiosta.
Nyt hän tulee kertomaan meille omista inspiraationlähteistään ja sitä kautta kirjallisuudesta ja teatterista.
Parhaillaan hän harjoittelee Kansallisteatterissa Shakespearen Hamlet-näytelmän nimiroolin Hamletin osaa. Kulosaari on ylpeä ja toivottaa onnea Olaville!
Olavilla on sanojensa mukaan kaksi identiteettiä: esiintyjän ja tekijän. Siksi hänestä on tässä kaksi vähän erilaista kuvaa.
Teemaillan kohdalla on paikallaan Hamletin ”teema” Ollako vai eikö olla? Korona on siirtänyt esityksen jo kerran. Saa nähdä, kuinka nyt käy.
TERVETULOA!
Lukutupa on auki tiistaisin ja torstaisin klo 16–19. Kulku Ostarilta Svinhufvudinkujaa pitkin alas asti ja koulun nurkalta vasemmalle.(Teemailtoina myös urheilukentän puolelta ylös ulkoportaita pitkin. Ovi pidetään suljettuna, mutta valvojat avaavat sen koputtajalle.)
Kulosaarelaiset ry – Brändöborna rf